Powrót do transferów

08:40

Zapomniałam już jak transferowanie potrafi być ekscytujące :) Nigdy nie wiadomo do końca czy wyjdzie tak jak sobie tego życzymy :) Sposobów jest wiele, transfer błonkowy, na lakier lub klej, na aceton lub rozpuszczalnik. Każdy ze sposobów ma swoje plusy i minusy. Tak naprawdę każdy kto zajmuje się decoupage znajdzie w końcu swój sposób ale zanim to nastąpi to niestety trzeba ćwiczyć :) i to potrafi być nieraz nawet bardzo irytujące.

 W transferowaniu ważne jest dobrze przygotowane podłoże. Najbardziej lubię transfer za pomocą rozpuszczalnika. Zawsze staram się aby nałożyć maksymalnie dwie cienkie warstwy farby. Zanim zacznę transferować powierzchnię przedmiotu szlifuję papierem 120 a grafikę drukuję w najlepszej jakości. Nigdy nie przyklejam taśmą kartki z grafiką, przytrzymuję ją w jednym miejscu i dzięki temu zawsze szybko mogę sprawdzić jak wygląda transfer na moim przedmiocie. 
  Czasami sam transfer nie wystarczy :) Lubię łączyć grafiki z szablonami i stemplami. Tak jak w przypadku tacy i organizera. Grafikę wykonałam jaką pierwszą następnie niektóre elementy odbiłam stempelkami a inne to efekt pracy z szablonem. 
Tak dla przypomnienia po grafiki zapraszam to Izy

A Wy jakie jaki lubicie sposób przenoszenia grafiki? 

Pozdrawiam i życzę Wam słonecznego weekendu :)
You Might Also Like

4 komentarze

 1. super! musze poćwiczyć moje transfery! :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wyglądają te transfery:) Wszystko bardzo mi się podoba:)
  słonecznego weekendu Joasiu

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wygląda Twój transfer. Ja próbowałam transferu błonkowego, ale jestem z niego niezadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne prace, transfery wyszły super!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i kilka słów od Ciebie.